|
|
|
|
Januari
2020
Datum |
Klockan |
Händelse |
Förening
/ Distrikt / Förbund |
Plats
- Ort |
Ons |
1 |
|
|
|
|
Tor |
2 |
|
|
|
|
Fre |
3 |
|
|
|
|
Lör |
4 |
19.30 |
Dans, Sweeds |
Ljunits GDF |
Erikslunds Bygdegård,
Gamla Lundavägen 772 |
Sön |
5 |
19.30 |
Dans, Ajax |
Arkelstorps GDG |
Arkelstorps Folkets Hus |
Mån |
6 |
|
|
|
|
Tis |
7 |
|
|
|
|
Ons |
8 |
|
|
|
|
Tor |
9 |
|
|
|
|
Fre |
10 |
20.00 |
Dans, Sweedz |
Glada Gänget Höör |
Älvkullen, Höör |
Lör |
11 |
19.30 |
Dans Jackpots |
GDF Vårsol |
Folkets Park, Sjöbo |
Sön |
12 |
|
|
|
|
Mån |
13 |
|
|
|
|
Tis |
14 |
|
|
|
|
Ons |
15 |
|
|
|
|
Tor |
16 |
|
|
|
|
Fre |
17 |
|
|
|
|
Lör |
18 |
19.00
19.00 |
Dans, Jackpots
Dans, Charlies (årsmöte) |
GDF Friska Viljor
Df Svingen |
Folkets Hus, Teckomatorp
Dansrotundan, Klagshamn |
Sön |
19 |
|
|
|
|
Mån |
20 |
|
|
|
|
Tis |
21 |
|
|
|
|
Ons |
22 |
|
|
|
|
Tor |
23 |
|
|
|
|
Fre |
24 |
19.30 |
Gillesdansträff |
Vildrosen Äsperöds
GDF |
Ramsåsa |
Lör |
25 |
19.30 |
Dans, Källströms |
GDF Öresund, Lomma |
Dansrotundan, Lomma |
Sön |
26 |
|
|
|
|
Mån |
27 |
|
|
|
|
Tis |
28 |
|
|
|
|
Ons |
29 |
|
|
|
|
Tor |
30 |
|
|
|
|
Fre |
31 |
|
|
|
|
UPP
Februari 2020
Datum |
Klockan |
Händelse |
Förening
/ Distrikt / Förbund |
Plats
- Ort |
Lör |
1 |
19.00
19.00 |
Dans, Charlies (mat/teckning)
Dans, Christer Lundgren (årsmöte) |
Virvelvindens Dansförening
Ljunits GDF |
Grönadahl Bygdegård,
Vallåkra
Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
|
Sön |
2 |
|
|
|
|
Mån |
3 |
|
|
|
|
Tis |
4 |
|
|
|
|
Ons |
5 |
|
|
|
|
Tor |
6 |
|
|
|
|
Fre |
7 |
20.00 |
Dans, Ingvar Fahst trio |
Glada Gänget Höör |
Älvkullen, Höör |
Lör |
8 |
19.30 |
Dans, Sweedz (årsmöte) |
GDF Vårsol |
Folkets Park, Sjöbo |
Sön |
9 |
|
|
|
|
Mån |
10 |
|
|
|
|
Tis |
11 |
|
|
|
|
Ons |
12 |
|
|
|
|
Tor |
13 |
|
|
|
|
Fre |
14 |
19.00 |
Dans, Ola Oskarsson (årsmöte/mat/teckning) |
Hörby Frosta GDF |
Folkets hus, Hörby |
Lör |
15 |
19.00
|
Dans, Källströms
(årsmöte/mat/teckning)
|
GDF Friska Viljor
|
Folkets Hus, Teckomatorp
|
Sön |
16 |
|
|
|
|
Mån |
17 |
|
|
|
|
Tis |
18 |
|
|
|
|
Ons |
19 |
|
|
|
|
Tor |
20 |
|
|
|
|
Fre |
21 |
|
|
|
|
Lör |
22 |
19.30 |
Dans, Sweedz (årsmöte) |
GDF Öresund, Lomma |
Dansrotundan, Lomma |
Sön |
23 |
|
|
|
|
Mån |
24 |
|
|
|
|
Tis |
25 |
|
|
|
|
Ons |
26 |
|
|
|
|
Tor |
27 |
|
|
|
|
Fre |
28 |
19.30 |
Gillesdansträff |
Vildrosen Äsperöds
GDF |
Ramsåsa |
Lör |
29 |
11.15 |
Dansstuga, Kenneth &
Co (mat/teckning) |
Vänner av Gammaldans,
Ystad |
Slimminge Bygdegård,
Janstorp |
Upp
Mars 2020
Datum |
Klockan |
Händelse |
Förening
/ Distrikt / Förbund |
Plats
- Ort |
Sön |
1 |
|
|
|
|
Mån |
2 |
|
|
|
|
Tis |
3 |
|
|
|
|
Ons |
4 |
|
|
|
|
Tor |
5 |
|
|
|
|
Fre |
6 |
|
|
|
|
Lör |
7 |
19.00
19.30 |
Dans, Källströms
Dans, Ajax Ingvar Fahsts orkester |
Virvelvindens Dansförening
Ljunits GDF |
Grönadahl Bygdegård,
Vallåkra
Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
|
Sön |
8 |
|
|
|
|
Mån |
9 |
|
|
|
|
Tis |
10 |
|
|
|
|
Ons |
11 |
|
|
|
|
Tor |
12 |
|
|
|
|
Fre |
13 |
20.00 |
Dans, Källströms
OBS! Inställt! |
Glada Gänget Höör |
Älvkullen, Höör |
Lör |
14 |
19.30 |
Dans, Svante & Co
OBS! Inställt! |
GDF Vårsol |
Folkets Park, Sjöbo |
Sön |
15 |
|
|
|
|
Mån |
16 |
|
|
|
|
Tis |
17 |
|
|
|
|
Ons |
18 |
|
|
|
|
Tor |
19 |
|
|
|
|
Fre |
20 |
20.00 |
Dans, Sweedz (mat/teckning)
OBS! Inställt!
|
Df Svingen |
Dansrotundan, Klagshamn |
Lör |
21 |
19.30
19.00 |
Dans, Charlies OBS!
Inställt!
Dans, Sweedz, 2 personer OBS!
Inställt! |
GDF Öresund, Lomma
GDF Friska Viljor |
Dansrotundan, Lomma
Folkets Hus, Teckomatorp |
Sön |
22 |
|
|
|
|
Mån |
23 |
|
|
|
|
Tis |
24 |
|
|
|
|
Ons |
25 |
|
|
|
|
Tors |
26 |
|
|
|
|
Fre |
27 |
19.30 |
Gillesdansträff
OBS! Inställt! |
Vildrosen Äsperöds
GDF |
Ramsåsa |
Lör |
28 |
19.00 |
Dans, Sweedz ork
OBS! Inställt! |
Vänner av Gammaldans,
Ystad |
Slimminge Bygdegård,
Janstorp |
Sön |
29 |
|
|
|
|
Mån |
30 |
|
|
|
|
Tis |
31 |
19.00 |
Träningsdans
OBS! Inställt! |
Vänner av Gammaldans,
Ystad |
Bromma Bygdegård |
Upp
|
|
|
|
|
|
|