KALENDER 2021, Kvartal 4
Sidan uppdaterad 2020-11-24 | Webmaster
 
 

Oktober 2021

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Fre
1
     
Lör
2
19.30
19.00
Dans, Jackpots
Dans, Charlies (teckning)
Ljunits GDF
Virvelvindens Dansförening
Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Sön
3
     
Mån
4
     
Tis
5
     
Ons
6
     
Tor
7
     
Fre
8
     
Lör
9
     
Sön
10
     
Mån
11
     
Tis
12
     
Ons
13
     
Tor
14
     
Fre
15
     
Lör
16
19.00
19.30
Dans, Jackpots
Dans, Christer Lundgrens trio
GDF Friska Viljor
GDF Öresund, Lomma
Folkets Hus, Teckomatorp
Dansrotundan, Lomma
Sön
17
     
Mån
18
     
Tis
19
     
Ons
20
     
Tor
21
     
Fre
22
     
Lör
23
     
Sön
24
     
Mån
25
     
Tis
26
     
Ons
27
     
Tor
28
     
Fre
29
     
Lör
30
     
Sön
31
     

UPP

November 2021

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Mån
1
     
Tis
2
     
Ons
3
     
Tor
4
     
Fre
5
     
Lör
6
19.30
19.00
Dans, Sweedz
Dans, Nya Jackpots
Ljunits GDF
Virvelvindens Dansförening
Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Sön
7
     
Mån
8
     
Tis
9
     
Ons
10
     
Tor
11
     
Fre
12
     
Lör
13
     
Sön
14
     
Mån
15
     
Tis
16
     
Ons
17
     
Tor
18
     
Fre
19
     
Lör
20
19.00
Dans, Källströms (Mat/teckning) GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
21
     
Mån
22
     
Tis
23
     
Ons
24
     
Tor
25
     
Fre
26
     
Lör
27
19.30
Dans, Nordhs orkester GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
28
     
Mån
29
     
Tis
30
     

Upp

December 2021

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Ons
1
     
Tor
2
     
Fre
3
     
Lör
4
     
Sön
5
     
Mån
6
     
Tis
7
     
Ons
8
     
Tor
9
     
Fre
10
     
Lör
11
     
Sön
12
     
Mån
13
     
Tis
14
     
Ons
15
     
Tor
16
     
Fre
17
     
Lör
18
19.00
Dans, Ingvar Fahst's orkester GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
19
     
Mån
20
     
Tis
21
     
Ons
22
     
Tor
23
     
Fre
24
     
Lör
25
     
Sön
26
19.00
Dans, Christer Lundgrens trio Virvelvindens Dansförening Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Mån
27
     
Tis
28
     
Ons
29
     
Tor
30
     
Fre
31
19.30
19.00
Dans, Ingvar Fahst trio (Nyårsafton)
Nyårsfest med mat, orkester kommer senare
GDF Öresund, Lomma
GDV Ekeby
Dansrotundan, Lomma
Härslövs Folketshus, Härslöv

Upp