KALENDER 2023, Kvartal 1
Sidan uppdaterad 2022-11-27 | Webmaster
 
 

Januari 2023

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Sön
1
     
Mån
2
     
Tis
3
     
Ons
4
     
Tor
5
19.30
19.00
Dans, orkester kommer senare...
Dans, Jackpots (mat/teckning)
Arkelstorps GDG
GDF Friska Viljor
Arkelstorps Folkets Hus
Folkets Hus, Teckomatorp
Fre
6
     
Lör
7
19.00
Dans, Christer Lundgren och Ola Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
8
     
Mån
9
     
Tis
10
     
Ons
11
     
Tor
12
     
Fre
13
     
Lör
14
     
Sön
15
     
Mån
16
     
Tis
17
     
Ons
18
     
Tor
19
     
Fre
20
     
Lör
21
18.00
Dans, Fatz (Maria & Fredrik från Sweedz) Df Svingen Dansrotundan, Klagshamn
Sön
22
16.00
Årsmöte Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Mån
23
     
Tis
24
     
Ons
25
     
Tor
26
     
Fre
27
     
Lör
28
19.00
Dans, Ingvar Fahst GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
29
     
Mån
30
     
Tis
31
     

UPP

Februari 2023

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Ons
1
     
Tor
2
     
Fre
3
     
Lör
4
19.00
19.00
Dans, Ingvar Fahst
Dans, Christer Lundgren
Virvelvindens Dansförening
Ljunits GDF
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
5
     
Mån
6
     
Tis
7
     
Ons
8
     
Tor
9
     
Fre
10
     
Lör
11
     
Sön
12
     
Mån
13
     
Tis
14
     
Ons
15
     
Tor
16
     
Fre
17
     
Lör
18
19.00
Årsmöte, mat, teckning, orkester ej klar GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
19
     
Mån
20
     
Tis
21
     
Ons
22
     
Tor
23
     
Fre
24
     
Lör
25
19.00
Dans, Jackpots (årsmöte, 16.00) GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
26
     
Mån
27
     
Tis
28
     

Upp

Mars 2023

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Ons
1
     
Tor
2
     
Fre
3
     
Lör
4
19.00
19.00
Dans, Rent Drag
Dans, Ingvar Fahst
Virvelvindens Dansförening
Ljunits GDF
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
5
     
Mån
6
     
Tis
7
     
Ons
8
     
Tor
9
     
Fre
10
20.00
Dans, Orkester ej fastställd Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
11
11.15
Dansstuga, orkester ej klar Vänner av Gammaldans, Ystad Skurups Folkets Park
Sön
12
     
Mån
13
     
Tis
14
     
Ons
15
     
Tor
16
     
Fre
17
     
Lör
18
19.00
Dans, Nordhs GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
19
     
Mån
20
     
Tis
21
     
Ons
22
     
Tors
23
     
Fre
24
     
Lör
25
19.00
Dans, Christer Lundgren & Berit Df Svingen Dansrotundan, Klagshamn
Sön
26
     
Mån
27
     
Tis
28
     
Ons
29
     
Tor
30
     
Fre
31
     

Upp