KALENDER 2023, Kvartal 2
Sidan uppdaterad 2022-11-27 | Webmaster
 
 

April 2023

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Lör
1
19.00
Dans, Jackpots Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
2
     
Mån
3
     
Tis
4
     
Ons
5
     
Tor
6
     
Fre
7
19.00
19.30
Dans, Christer Lundgren. (Påsk buffé/teckning)
Dans, orkester kommer senare...
Virvelvindens Dansförening
Arkelstorps GDG
Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Arkelstorps Folkets Hus
Lör
8
     
Sön
9
     
Mån
10
     
Tis
11
     
Ons
12
     
Tor
13
     
Fre
14
     
Lör
15
19.00
Dans, orkester ej klar GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
16
     
Mån
17
     
Tis
18
     
Ons
19
     
Tor
20
     
Fre
21
     
Lör
22
19.00
Dans, Ingvar Fahst GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
23
     
Mån
24
     
Tis
25
     
Ons
26
     
Tor
27
     
Fre
28
     
Lör
29
     
Sön
30
     

UPP

Maj 2023

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Mån
1
     
Tis
2
     
Ons
3
     
Tor
4
     
Fre
5
20.00
Dans, Orkester ej fastställd Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
6
     
Sön
7
     
Mån
8
     
Tis
9
     
Ons
10
     
Tor
11
     
Fre
12
     
Lör
13
19.00
Dans, Ingvar Fahst´s trio Df Svingen Dansrotundan, Klagshamn
Sön
14
     
Mån
15
     
Tis
16
     
Ons
17
     
Tor
18
     
Fre
19
19.30
Kultis, orkester ej klar Vänner av Gammaldans, Ystad Skurups Folkets Park
Lör
20
18.00
19.00
Dans, Christer Lundgrens ork. (Grisfest)
Sillafest, orkester ej klar
GDF Öresund, Lomma
GDF Friska Viljor
Dansrotundan, Lomma
Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
21
     
Mån
22
     
Tis
23
     
Ons
24
     
Tor
25
     
Fre
26
     
Lör
27
     
Sön
28
     
Mån
29
     
Tis
30
     
Ons
31
     

Upp

Juni 2023

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Tor
1
     
Fre
2
     
Lör
3
     
Sön
4
     
Mån
5
     
Tis
6
     
Ons
7
     
Tor
8
     
Fre
9
     
Lör
10
     
Sön
11
     
Mån
12
     
Tis
13
     
Ons
14
     
Tor
15
     
Fre
16
     
Lör
17
19.00
Logdans Virvelvindens Dansförening Grönadahl Bygdegård, Vallåkra
Sön
18
     
Mån
19
     
Tis
20
     
Ons
21
18.00
Hamndans Vänner av Gammaldans, Ystad Småbåtshamnen, Ystad
Tor
22
     
Fre
23
     
Lör
24
19.00
Dans, Erik Arnolds GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma
Sön
25
     
Mån
26
     
Tis
27
     
Ons
28
     
Tor
29
     
Fre
30
     

Upp