KALENDER 2023, Kvartal 3
Sidan uppdaterad 2022-11-27 | Webmaster
 
 

Juli 2023

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Lör
1
     
Sön
2
     
Mån
3
     
Tis
4
     
Ons
5
     
Tor
6
18.30
Hamndans Vänner av Gammaldans, Ystad Småbåtshamnen, Ystad
Fre
7
     
Lör
8
     
Sön
9
     
Mån
10
     
Tis
11
     
Ons
12
     
Tor
13
18.30
Hamndans Vänner av Gammaldans, Ystad Småbåtshamnen, Ystad
Fre
14
     
Lör
15
     
Sön
16
     
Mån
17
     
Tis
18
     
Ons
19
     
Tor
20
18.30
Hamndans Vänner av Gammaldans, Ystad Småbåtshamnen, Ystad
Fre
21
     
Lör
22
     
Sön
23
     
Mån
24
     
Tis
25
     
Ons
26
     
Tor
27
18.30
Hamndans Vänner av Gammaldans, Ystad Småbåtshamnen, Ystad
Fre
28
     
Lör
29
     
Sön
30
     
Mån
31
     

UPP

Augusti 2023

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Tis
1
     
Ons
2
     
Tor
3
18.30
Hamndans Vänner av Gammaldans, Ystad Småbåtshamnen, Ystad
Fre
4
     
Lör
5
     
Sön
6
     
Mån
7
     
Tis
8
     
Ons
9
     
Tor
10
     
Fre
11
     
Lör
12
     
Sön
13
     
Mån
14
     
Tis
15
     
Ons
16
     
Tor
17
     
Fre
18
     
Lör
19
     
Sön
20
     
Mån
21
     
Tis
22
     
Ons
23
     
Tor
24
     
Fre
25
     
Lör
26
     
Sön
27
     
Mån
28
     
Tis
29
     
Ons
30
     
Tor
31
     

Upp

September 2023

Datum
Klockan
Händelse
Förening / Distrikt / Förbund
Plats - Ort
Fre
1
     
Lör
2
19.00
Dans, orkester inte fastställd Ljunits GDF Erikslunds Bygdegård, Gamla Lundavägen 772
Sön
3
     
Mån
4
     
Tis
5
     
Ons
6
     
Tor
7
     
Fre
8
20.00
Dans, Orkester ej fastställd Glada Gänget Höör Älvkullen, Höör
Lör
9
     
Sön
10
     
Mån
11
     
Tis
12
     
Ons
13
     
Tor
14
     
Fre
15
     
Lör
16
19.00
Grisfest, orkester ej klar GDF Friska Viljor Folkets Hus, Teckomatorp
Sön
17
     
Mån
18
     
Tis
19
     
Ons
20
     
Tor
21
     
Fre
22
19.30
Kultis, orkester ej klar Vänner av Gammaldans, Ystad Skurups Folkets Park
Lör
23
     
Sön
24
     
Mån
25
     
Tis
26
     
Ons
27
     
Tor
28
     
Fre
29
     
Lör
30
19.00
Dans, C-laget (mat/teckning) GDF Öresund, Lomma Dansrotundan, Lomma

Upp